1 Eylül 2011 Perşembe

gözlerimi kapadığımda


Do not go gentle into that good night.
Rage, rage against the dying of the light.
Dylan Thomas.

4 yorum:

Adsız dedi ki...

dylan thomas feat goya:)
güzel couplet'ler yapıyorsun jeremy, öpüyorum seni.

anıl dedi ki...

aslında çok fazla düşünülmüş bir şey değil.dylan thomas ın bu dizelerine olan fetiş ilgimi biliyorsun zaten.bu kadar basit ve bu kadar güçlü bir dize yazabilmek herkese kısmet olmuyor.
goya nın bu tablosunu rüyamda gördüm, otomatik bir eşleşme oldu gibi. sanırım sen görmüştün bu tabloyu, ben de umarım bir ara görebilirim.

Adsız dedi ki...

patrick yeni şarkısında dylan thomas diyormuş,duyunca aklıma sen geldin jeremy, dylan thomas'la anıyorum seni, çok havalısın.
couplet siparis ediyorum, tanguy'u biriyle eşle, acele etme, iyi düşün. beckett-ensor, de chirico-borges gibi cuk otursun lütfen.

anıl dedi ki...

geçenlerde rüyamda dylan thomas ı gördüm, sanırım ona intihar etmiyorsak içelim bari dedim, sonra demlendik. aslında böyle bir şey dediğimden emin değilim, bu sözü de ben bir yerlerde okumuştum galiba ve de rüyamdaki dylan thomas fena halde pete doherty e çalıyordu, ancak ben dylan thomas a böyle dediğimi düşünüyorum.

tanguy ilginçtir geçenlerde perec in bir kitabının kapağında gördüm uzun bir zaman sonra, başka bir perec kitabında da-uyuyan adam- girişte lowry nin bir sözünün kullanıldığını gördüm; ki buna çok sevindim, kitabı yıllar önce okuduğumda lowry'den haberim yoktu, perec de seviyormuş, çok güzel. tanguy la kendimi eşleyeceğim, başkasına gerek yok. hatta bir kitap bile yazabilirim, buna ara ara inanıyorum hala.

ama en iyisi intihar etmiyorsak içmek ya. en azından bunu becerebiliriz, tatlı tatlı, ekim rüzgarları gibi hoş bir ürpertiyle, soğanların pembeleşmesini beklerken bile içebiliriz jeremy, hani kimseye de gerek yok.

ic deney, sabah on ama böyle hissediyorum, yorgunum, hepsi bu.