30 Aralık 2008 Salı

ıssız adam üzerine

milliyet gazetesinde gördüğüm bir haberi koyuyorum, konu ıssız adam, bu film hakkındaki yazılarım devam edecek, bir çağın ırmak sineması hakkında bir yazı yazmayı düşünüyorum, bir de bu film üzerinden çevremde duyduğum bazı ilişiklerle bağlantı kuran bir yazı daha yazarım kafamdakileri toplarsam, bu haber ise yoruma gerek bırakmıyor.


GİŞESİ sekiz haftada 2 milyona yaklaşan “Issız Adam”, yapımcısına, yönetmenine, oyuncularına ve çekim mekânlarının sahiplerine kazandırmaya devam ediyor.
Filmde Cemal Hünal’ın canlandırdığı Alper karakterinin gittiği Beyoğlu Asmalımescit’teki Leblon isimli mekânda yer bulmak için bir hafta önce rezervasyon yaptırmak gerekiyor. Yine Hünal’ın Altuğ Birinci’yle birlikte işlettiği Teşvikiye’deki Zazie isimli İtalyan restoranında da yer bulmak mümkün değil.
‘Ayakta kalıyorsunuz’
İş yemekleri için Zazie’yi tercih eden yapımcı Elif Dağdeviren, “Restoran kadınlar matinesi gibi... Filmden sonra yer bulmak imkânsız oldu, ayakta kalıyorsunuz” dedi. Zazie, geçen yıl Time Out dergisi tarafından yılın en iyi restoranı seçilmişti.

3 yorum:

Wendy dedi ki...

Geçen gün bir arkadaşın geceyarısı Beyoğlu'nda yürürken kızın teki üstüne atlamış "Sen ıssız adam mısın?" diye.
Anlaşılan bu furya daha çok süreceğe benziyor.

lüzumsuz adam dedi ki...

aha bu süpermiş.
benzeri bir şeyin başıma gelmesini diliyorum.

materials dedi ki...

I will pass on your article introduced to my other friends, because really good!
wholesale jewelry